top of page

Jmenuji se Pavlína a ráda fotím. 

Na focení mě baví ukrývat hloubku do placatého média. Zachytit ty nejsilnější city, momenty, příběhy. 

Dávám přednost kvalitě před kvantitou, autenticitě před škrobenými pózami, přirozenému světlu před bleskem, exteriéru před ateliérem a dětem v náručí svých rodičů před košíkovými aranžemi.

Narodila jsem se v Ostravě, pak jsem dlouhá léta žila v Brně, kde jsem studovala uměnovědná studia a učitelství estetické výchovy. Teď jsem zpátky u nás na severu. 
Pracovala jsem v personalistice a marketingu, takže to docela umím s lidmi a pomáhá mi to při focení.

K focení a tvoření celkově jsem měla vždycky blízko. Dědeček z otcovy strany byl umělecky založený; rád fotil a mluvil o umění, při návštěvách jsem obdivovala jeho velké knihy a hlavně jeho Nikona - parádní zrcadlovku - to tenkrát bylo něco!

To já jsem si půjčovala malý rodinný kompakt, který naši koupili na dovolenou. Tahala jsem ho na procházky a fotila jsem co se dalo, pečlivě počítala 36 snímků a pak netrpělivě čekala, až se vyvolaný film vrátí z Fotolabu.

Na konci roku 2018 jsem si koupila svou první zrcadlovku značky Nikon. Protože děda vždycky říkával, že když foťák, tak Nikon. Ten následující rok jsem po práci četla chytré knihy a sledovala tutorialy, googlila vše co jsem nevěděla, postupně jsem investovala do objektivů a vybavení, absolvovala pár foto kurzů...

A teď jsem tady.
Na cestě, na které se každý den učím a vím, že navždy budu.
Na cestě, která mě ohromně baví a naplňuje. 
Na cestě správným směrem.
"to whatever end" 

LVM_FB-306.jpg

Miluju vítr ve vlasech, Měsíc ve všech fázích, mraky všech tvarů, jehličnaté lesy a místa, kde se moře tříští o pevninu; miluju mlhu v korunách stromů, světlo těsně před západem, vzduch po dešti, luční kvítí a podzimní šípky, vůni pomerančů, zvuk kytary u táboráku a pocit, když zabořím tvář do zvířecího kožíšku...

Vážím si čestných, odvážných a štědrých lidí, smyslu pro humor, upřímnosti a spravedlnosti. 

Baví mě fotit, malovat, skládat LEGO, hrát deskové hry, plavat, lézt na rozhledny, mluvit o Harrym Potterovi a množit pokojové rostliny.

Pokud něco z toho cítíte podobně a líbí se vám má tvorba, dejte mi o sobě vědět...
Moc ráda budu vaše svatební a rodinná fotografka.

bottom of page